Мер Одеси Геннадій Труханов вивчає можливість об'єднання міського і державного архівів.
Про це повідомили в прес-службі міськради, передає Odessa.Online.
6 квітня мер побував в головній будівлі Державного архіву Одеської області на вулиці Жуковського, де провів робочу нараду і обговорив практичну сторону питання.
"Будівля на вул. Жуковського перебуває в аварійному стані. Протягом майже 30 років питання забезпечення архіву новим приміщенням ставилося і розглядався на різних рівнях, але станом на 2018 рік залишається невирішеним. На сьогоднішній день співробітники не можуть забезпечити повноцінне зберігання документів в потрібних умовах, що може спричинити за собою втрату унікальних архівів ", - розповіла в.о. директора Державного архіву Лілія Білоусова.
Тепер мерія підняла питання про необхідність об'єднання зусиль всіх рівнів влади - міста, області, держави - для будівництва окремого архівного комплексу для організації сучасного архівно-наукового простору.
Геннадій Труханов зазначив, що міська влада готова після узгодження з працівниками архіву в найкоротші терміни відвести земельну ділянку необхідної площі і призначення. Це повинна бути територія в межах міста зі зручним під'їздом пасажирського транспорту. Після цього - розробка проектно-кошторисної документації та безпосередньо будівництво.
"Одеса - мільйонне місто з колосальною історією. Сьогодні мені, в буквальному сенсі слова, вдалося до неї доторкнутися. Ми зобов'язані зберегти весь наявний фонд для наступних поколінь. Об'єднання архівів і створення сучасного архівно-наукового комплексу - сьогодні це необхідність для Одеси ", - підкреслив мер.
Міський архів був створений в 1932 році, тут в основному зберігається управлінська документація, архіви ліквідованих підприємств та організацій міста. Державний архів Одеської області на сьогоднішній день зберігає понад 2,2 млн справ архівного фонду, в яких відображено історію міста Одеси, Одеської області та півдня України з 1572 по 2017 роки. Переважна більшість матеріалів є документацією установ і організацій Одеси з моменту її заснування. Тут зберігаються унікальні архіви Одеської міської думи і управи (1796-1920 рр.), Одеського міського магістрату (1795-1834), Одеського комерційного суду (1808-1920), Рішельєвського ліцею (1817-1865 рр.); фонди видатних одеситів А.Ф. Ланжерона, Д.С. Інглезі, Г.Г. Маразлі, сім'ї Дерибас, академіка Н.А. Пучківської; автографи і листи голови Української Центральної Ради Михайла Грушевського, особиста справа міністра закордонних справ директорії УНР Андрія Ніковського та ін.
Коментарі