Головне - наскільки Україні і всьому світу вдасться адаптуватися до життя впродовж найближчих півтора-двох років, каже публіцист Віталій Портников.
"Знаємо поки лише про урядові плани щодо виходу з карантину, але невідомо на скільки вони будуть реалізовані. Усвідомлюємо, що є серйозні збитки для економіки. Це стосується не тільки України, а й усіх країн світу, де був карантин. Це проблеми для дрібного й середнього бізнесу, які пов'язані не тільки з карантином, а й із самою епідемією коронавірусу. Навіть у країнах, де суворий карантин не запроваджувався, збитки є дуже значними. Наприклад, Швеція. Вони не запровадили карантин, щоб не створювати проблем в економіці. Міністр промисловості Швеції сказав, що ресторанно-готельна сфера впала на 50 відсотків, а в туристичних районах на 90 відсотків впали доходи. Це реальність, з якою доведеться жити. Ситуація є і епідеміологічно, і економічно, і соціально непередбачуваною".
Каже, у багатьох зараз є ілюзія, що коли карантин закінчиться, усе буде так, як до карантину. Але це не так.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що спонукає українців вийти на протести
"Зміняться не лише окремі сфери, а й реалії людського життя. Головне - наскільки Україні і всьому світу вдасться адаптуватися до життя впродовж найближчих півтора-двох років", - додає.
Як змінить українців пандемія, розповів Gazeta.ua український соціолог Володимир Паніотто.
Коментарі