З 10 зразків молока популярних в Україні марок в чотирьох були зафіксовані порушення по кількості небажаної мікрофлори, а ще в трьох було зафіксовано наявність антибіотиків і сульфамідних сполук. Такі результати дослідження, проведеного центром незалежних споживчих експертиз "Тест".
"Вивчати зразки почали з маркування. Відразу ж упало в око, що тільки один із 10 зразків — молоко "Лукавиця" — зроблений за Держстандартом (ДСТУ 2661-94), в інших випадках виробники скористалися ТУ — технічними умовами, — заявив керівник науково-дослідного центру незалежних споживчих експертиз "Тест" Валентин Безрукий. — На жаль, наші виробники не хочуть працювати за ДСТУ, очевидно, вважаючи вимоги цього документа надто жорсткими, хоча насправді це не так".
Деякі зі зразків, не зважаючи на маркування, скисли задовго до закінчення терміну реалізації – наприклад, молоко "Простоквашино" при зазначеному терміні зберігання 12 діб зіпсувалося за 5 днів до закінчення терміну реалізації, заявив експерт.
Що стосується смаку молока, то тут ситуація виявилась кращою.
"Всі дегустатори поставили оцінку "відмінно" таким зразкам, як "Повна чаша", "Лукавиця" і "Слов"яночка". До чотирьох зразків були невеличкі зауваження з приводу смакових особливостей, але загалом вони справили хороше враження", — відзначив Безрукий.
Разом з тим, істотно була знижена оцінка по органолептиці молоку "Добряна", "Яготинське" і "Простоквашино", що мали кислуватий смак і сторонні відтінки в запаху. За словами експерта, в цих продуктах були виявлені не тільки бактерії групи кишкової палички (БКГП), але і виявлено перевищення норм по МАФАМ (мезофільні аеробні і факультативно анаеробні мікроорганізми). Перевищення по МАФАМ було зафіксоване також в зразку молока "Білосвіт".
"Судити про якість і безпеку молока можна тільки у тому випадку, коли воно пройшло перевірку на наявність антибіотиків і сульфамідних речовин, — розповіла керівник експертно-аналітичного відділу центру "Тест" Ніна Кильдій, — У трьох випадках якісна реакція виявилася позитивною, "попалися" "Літній день", "Лукавиця" і "Веселий молочник".
"З десяти зразків усього два отримали загальну оцінку "відмінно" — це "Повна чаша" і "Слов"яночка", — розповіла Ніна Кільдій. — Молоко "Лукавиця" хоча й виявилося смачним, але, разом зі зразками "Літній день" і "Веселий молочник", не витримало перевірки дельвотестом на антибіотики, тому кожне з них одержало те, що заслуговувало, — загальну оцінку "погано".
Молоко "Білосвіт" теж отримало "погано" через проблеми з мікробіологією. Наступні три зразки — "Добряну", "Простоквашино" і "Яготинське" — підвела не тільки мікробіологія, а й органолептика, внаслідок чого загальна оцінка була знижена до "дуже погано".
За матеріалами "Дзеркала тижня"
Коментарі
3