У Берліні у віці 83 років помер знаменитий розвідник Маркус Вольф, який в 1958-1987 роках очолював розвідслужбу НДР "Штазі".
Він народився у сім"ї емігрантів-антифашистів, які через своє єврейське походження втекли в СРСР з нацистської Німеччини.
Спочатку Маркус Вольф учився в політичній школі Комінтерну, потім його направили працювати журналістом на радіо і в газету, ще трохи пізніше - в дипломатичну місію НДР у Москві і, нарешті, - в зовнішню розвідку новоутвореної республіки у Східній Німеччині .
Очолювана ним впродовж 34 років розвідка НДР (1952-1986 роки) вважалася найбільш ефективною серед інших спецслужб країн соцтабору.
Будучи найяскравішим прихильником реформ Михайла Горбачова, саме генерал-полковник Маркус Вольф чи не найбільше постраждав від "перебудовного" радянського керівництва.
Він залишився в об"єднаній Німеччині після ліквідації НДР і пережив 2 судових переслідування.
Вольф тричі одружувався (у нього 4 дітей, 11 внуків, 2 правнуки).
Він надавав перевагу російській кухні, обожнював пельмені і квас, а одна з 6 написаних ним книг так і називається - "Секрети російської кухні".
"Міністерство держбезпеки" (по-німецьки "Штаатсзіхерхайт" - звідси "Штазі") було створене 1950 року.
1971 року Вальтер Ульбріхт (східнонімецький комуністичний політик) за допомогою "Штазі" був усунений від управління країною. На його місце прийшов Ерік Хоннекер.
24 квітня 1974 року викрили найвідомішого агента "Штазі" - Гюнтера Гійома, який працював помічником канцлера ФРН Віллі Брандта.
Коментарі