четвер, 20 квітня 2023 11:10

Спецтема: Війна Росії проти України

Протитанковий ракетний комплекс "Стугна" показали у дії

Протитанковий ракетний комплекс "Стугна" показали у дії
Щоб привести комплекс у бойову готовність, потрібно щонайменше три людини. Фото: ККБ "Луч"

Журналісти разом із менеджером проєктів Укроборонпрому Олегом Болдирєвим провели "розпаковку" українського протитанкового ракетного комплексу "Стугна-П".

Цей протитанковий комплекс постачається у єдиному контейнері, в якому є все: пускова установка, пульт дистанційного керування, універсальний зарядний пристрій, прилад наведення та кабелі для пультокерування. Відео показали в ефірі телеканалу "1+1".

"Сили опору ведуть війну західною зброєю. І ми дуже вдячні нашим союзникам за її постачання. Водночас треба чітко розуміти, що більша частина зброї на фронті – це українська зброя", – заявив Болдирєв.

Щоб привести комплекс у бойову готовність, потрібно щонайменше три людини. Перша розкладає пункт дистанційного керування й кабель. Інші двоє розкладають установку та під'єднують прилад наведення.

"Завданням першого пошук цілі. Він має здійснити пуск ракети та супроводжувати її до влучання у ворога. Завдання інших – правильно встановити установку, поставити ракету та перейти у безпечне місце", – пояснив він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЗСУ за допомогою "Стугни" знищили спостережні пункти ворога

У приладі наведення є лазерний випромінювач, який веде ракету на ціль, а також дві відеокамери. За допомогою них оператор наведення на відстані до 6,5 км бачить ціль, ідентифікує, а потім здійснює пуск. Оператор на пульті за допомогою камер може знайти ворожу техніку, ідентифікувати її, привести установку у бойовий стан та запустити ракету. Оператор із пультом може відійти на відстань до 50 м та працювати навіть з окопу. Ракета вражає ціль на дистанції до 5 км, час її польоту становить 25 сек.

"А тепер важливий факт про українську "Стугну": вона може збивати не лише наземні, але й повітряні цілі. На рахунку цієї красуні три Ка-52. Росіяни навіть не зрозуміли, чим саме їх збили", – розказав Болдирєв.

Основні характеристики ПТРК "Стугна-П":

Максимальна дальність стрільби в денний час – 5 тис. м;

Максимальна дальність стрільби в нічний час – 3 тис. м;

Час польоту на максимальну дальність не більше – 25 сек.;

Температурний діапазон застосування – від -40ºС до +60ºС;

Маса ракети в контейнері – 29,5 кг;

Калібр ракети – 130 мм;

Довжина контейнера – 1360 мм;

Зовнішній діаметр контейнера – 140 мм;

Маса – 32 кг.

За останні кілька років Україна прогресувала у виробництві власного озброєння. Її аналогами цікавляться і в інших країнах світу.

Після 24 лютого захисники використовують для боротьби з російськими окупантами усі можливі види зброї. Зокрема, вагомий внесок у майбутню премогу вносять і вітзизняні зразки.

Заводи виготовляють нову зброю, а також модернізують вживану техніку. У рамках державного оборонного замовлення майже 60% сучасного українського озброєння створюють приватні підприємства.

На початку повномасштабного вторгнення Росії ЗСУ майже не мали в розпорядженні сучасних Himars, Javelin, NLAW, Bayraktar. Однак українські "Стугни", "Нептуни", "Вільхи", "Буревії" та інші добряче дали "по зубах" загарбникам.

Зараз ви читаєте новину «Протитанковий ракетний комплекс "Стугна" показали у дії». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 79692
Голосування Підтримуєте введення біометричного контролю на кордоні з РФ?
  • Підтримую. Тепер потрібно заборонити українцям їздити в Росію
  • Ні, нічого не дасть крім черг на кордоні
  • Потрібно вводити візовий режим
  • Краще заборонити росіянам в'їзд в Україну
  • Це нічого не дасть. Злочинці з РФ все рівно знаходитимуть способи потрапити в Україну
  • Досить повністю припинити транспортне сполучення з РФ
  • Сумнівне рішення. Такий контроль ще більше провокуватиме Росію. Можливе загострення на Сході
Переглянути