Верховна Рада прийняла у першому читанні новий законопроєкт №12039, що регулює угоди зі слідством.
Його підтримали також Спеціалізована антикорупційна прокуратура та Національне антикорупційне бюро. Проєкт відповідає міжнародним зобовʼязанням України, повідомив народний депутат Ярослав Железняк.
За проєкт закону у першому читанні проголосували 268 депутатів. Одразу в цілому на голосування не ставили, оскільки в залі були застереження щодо цього від двох фракцій.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Рада ухвалила закон про перезавантаження БЕБ
Пропонований документ, зокрема, вводить нову статтю, яка дозволяє у випадку співпраці зі слідством через викриття співучасників та відшкодування шкоди призначати менший строк ув'язнення ніж вимагає кодекс. Наприклад, п'ять замість восьми років.
"При цьому суд зможе визначити як додаткове покарання досить великий штраф - 102 мільйони гривень максимум за особливо тяжкий злочин, більше 4 мільйонів гривень за тяжкий злочин. Також суд зможе в таких випадках конфіскувати майно фігуранта, якщо цей вид покарання буде узгоджено. При цьому цей інструмент не можна буде застосовувати за загальним правилом до організаторів схем за винятком випадку, що такий організатор викриє іншого організатора", - зазначив Железняк.
Коли йдеться про злочини меншої тяжкості, якщо це невеликі схеми без співучасників, то законопроєктом передбачено, що зменшений термін ув'язнення зможе отримати фігурант який повністю відшкодовує збитки, сплачує штраф та може отримати додатково конфіскацію.
Кількість осіб, які переховуються від досудового розслідування у кримінальних провадженнях Спеціалізованої антикорупційної прокуратури і Національного антикорупційного бюро на територіях інших країн, постійно зростає. Про це заявив керівник САП Олександр Клименко.
За його словами, для САП також важливим є питання удосконалення інституту угод, щоб зробити більш ефективним досудове розслідування саме топкорупційних справ і притягнення до відповідальності організаторів злочинних схем.
Коментарі