Понеділок, 21 квітня 2008 17:02

Підручники історії України повторюють радянський підхід - експерти

Нинішні підручники історії України потребують концептуальних змін. Такого висновку дійшла група українських експертів-істориків, проаналізувавши понад десяток підручників, рекомендованих Міністерством освіти до використання у школі.

Ініціатор незалежної експертизи, завідувач кафедри історії Києво-Могилянської академії Наталя Яковенко стверджує, що підручники з історії України не відповідають сучасним вимогам. Серед їхніх вад історик називає, зокрема, етноцентричність і монокультурність, а також заідеологізованість. Нинішні підручники повторюють радянський підхід, розглядаючи історію як процес з визначеною кінцевою метою, каже Яковенко. Тільки раніше нею вважалася побудова комуністичного суспільства, а зараз – створення незалежної української держави. Професор Яковенко також заперечує "історію переможців", коли всі, хто програли, вважаються або зрадниками, або просто мізерними людьми:

"Ми повинні показати, що існують різні погляди, різні соціальні групи, і в кожного може бути своя правда, яку належить поважати". Яковенко переконана, що проблема підручників потребує суспільної дискусії, після якої пропозиції буде направлено до Міністерства освіти і науки, повідомляє Німецька хвиля.

Зараз ви читаєте новину «Підручники історії України повторюють радянський підхід - експерти». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 24112
Голосування Підтримуєте введення біометричного контролю на кордоні з РФ?
  • Підтримую. Тепер потрібно заборонити українцям їздити в Росію
  • Ні, нічого не дасть крім черг на кордоні
  • Потрібно вводити візовий режим
  • Краще заборонити росіянам в'їзд в Україну
  • Це нічого не дасть. Злочинці з РФ все рівно знаходитимуть способи потрапити в Україну
  • Досить повністю припинити транспортне сполучення з РФ
  • Сумнівне рішення. Такий контроль ще більше провокуватиме Росію. Можливе загострення на Сході
Переглянути
Погода