Ексклюзиви
Четвер, 27 грудня 2007 09:29

Парламент Сербії прийняв спеціальну резолюцію по Косово

Парламент Сербії прийняв спеціальну резолюцію по Косово
Народна Скупщина (парламент) Сербії в середу після багатогодинної дискусії переважною більшістю голосів прийняла спеціальну резолюцію, яка відображає позицію Белграда щодо нинішньої ситуації навколо вирішення проблеми Косово і яка визначає подальші дії уряду з цього питання.

У документі, зокрема, наголошується, що в ході останньої фази переговорів по майбутньому статусу краю з 10 серпня по 10 грудня албанська сторона наполегливо уникала вести діалог, який міг би привести до компромісного рішення. "Головна причина такої обструкції полягає у позиції деяких західних держав, що не сумніваються в необхідності надання Косово статусу незалежної держави", - йдеться в преамбулі резолюції. "Ці країни всіма силами підштовхують і надихають албанську владу Косово і Метохії проголосити незалежність в односторонньому порядку", - наголошується в документі.

Крім того, в резолюції міститься категорична вимога щодо того, що "перед прибуттям на територію Косово іншої міжнародної місії, яка, як планується, повинна замінити нинішню адміністрацію ООН, необхідно виробити компромісне рішення майбутнього статусу Косово і отримати на це схвалення Ради Безпеки".

Резолюція визначає також основні напрями дій уряду Сербії на найближчий час. Зокрема, міністерству закордонних справ пропонується переглянути дипломатичні відносини з країнами, які, можливо, визнають Косово незалежною державою, повідомляє РІА "Новости".

Зараз ви читаєте новину «Парламент Сербії прийняв спеціальну резолюцію по Косово». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 5373
Голосування Як ставитеся до заміни паперових 1, 2, 5, 10 гривень на металеві?
  • Позитивно. Це світова практика
  • Негативно. Монети незручно носити
  • Потрібно йти до безготівкового розрахунку
  • Байдуже. За ці гроші зараз нічого не купиш
  • Це не першочергова проблема. Схоже на імітацію змін в країні
Переглянути