Позиція Міносвіти і позиція департаменту освіти і науки Київської міської державної адміністрації щодо скасування Державної підсумкової атестації (ДПА) у формі Зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) для тих учнів, хто не збирається йти далі вчитися до вишів, є дещо суперечливими.
Є певні розбіжності в тлумаченнях. Про це заявив освітній омбудсмен Сергій Горбачов в ефірі ТСН.Тижня.
"За наказом департаменту дитина не пише ЗНО, тобто не проходить ДПА. Але є певні розбіжності в тлумаченнях. І я дуже хотів би, щоб ці розбіжності були зняті. Позиція Міносвіти і позиція департаменту є дещо суперечливими. Ці обидві позиції не є юридично бездоганними, якщо аналізувати з обох боків. Але коли виникає юридична колізія, то для мене, як для вчителя, як для освітнього омбудсмена, завжди є головний принцип - принцип найпершого права. Першим правом є право на життя та здоров'я. Якщо те, що зараз пропонує департамент освіти, випускники, батьки випускників, вчителі, - скасувати проведення ДПА для тих, хто не планує цього року вступати до закладів вищої освіти, я це підтримую", - сказав він.
Міносвіти може вирішити цю ситуацію і вивести все в правове поле, вважає Горбачов.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Все про ЗНО-2020
Він зазначив, що ДПА - це процес, а ЗНО - лише інструмент.
"Я вже переконував міністерство багато разів і в розмовах, і офіційно звертався. В мене поки немає відчуття, що ці аргументи якось враховує Міносвіти. Якби врешті-решт дослухалися до цих аргументів і цього року разово, враховуючи небезпеку, яка може створитися під час проведення ЗНО у таких умовах, коли немає можливості забезпечити нормальну дистанцію за такої кількості дітей, які мають прийти до аудиторії", - резюмував освітній омбудсмен.
Нагадаємо, в Міносвіти заявили, що наказ департаменту освіти і науки КМДА про скасування ДПА у формі ЗНО є нечинним і не підлягає виконанню.
Коментарі