Дистанційне навчання мають організовувати безпосередньо школи. Головними в цьому процесі є директори навчальних закладів.
В Україні дистанційна освіта готова до навчання дітей "на рівні програмного забезпечення", каже освітній омбудсмен Сергій Горбачов в ефірі ТСН.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Які довідки потрібні першокласникам, щоб 1 вересня піти до школи
"Я добре розумію, як зараз складно директорам шкіл, управлінням освіти, бо в одному закладі може бути різна кількість тих, хто хоче офлайн і онлайн навчатися. Можливо, є сенс організовувати узагальнені групи для дистанційного навчання. Бо коли дистанційка – немає значення, де дитина фізично перебуває. А от коли йдеться про очне навчання – тут треба шукати варіанти й забезпечувати, щоб це було на місці", – каже він.
Міносвіти вважає, що в будь-якій школі учні мають право навчатися водночас і офлайн, і онлайн.
"Тобто треба створювати групи, класи, робити переведення. Але це доволі складно. Потрібно в перші тижні попрацювати, подивитися, що ми маємо, і швидко відреагувати, внести зміни до чинного законодавства, щоб ми мали можливості гнучко забезпечувати потребу дітей у якісній освіті", – пояснив Горбачов.
Він вважає, що онлайн-освіта розвинута, для цього є платформи.
"Проблема полягає насамперед у тому, що треба мати достатню кількість навчених учителів і ми це робимо", – додав освітній омбудсмен.
1 вересня діти в Україні підуть на навчання в ті школи, що відповідають умовам під час війни. Батьки можуть самостійно перевірити готовність навчальних закладів.
За інформацією МОН, навчальний рік в Україні розпочнеться 1 вересня і триватиме до 30 червня 2023 року.
Коментарі