Головний принцип дипломатії - нічого не домовлено, доки документ не підписали і текст не узгодили до останньої крапки. Тому не варто сприймати дуже серйозно ідею утворення консультативної ради з представниками окупованих територій.
Про це в інтерв'ю журналу "Країна" сказав дипломат Андрій Веселовський.
"Йдеться про проект. Часто - це частина дипломатичної гри. Можливо, вона йде з обох сторін. І ми, і росіяни хочемо кудись затягнути одне одного.
Розмови про консультативну раду стали публічними і це має певний позитив. Критично відреагувала низка депутатів зі "Слуги народу". Тепер люди, що ведуть переговори з РФ, бачать ставлення до цієї ініціативи не тільки суспільства, а й частини політикуму. Навряд чи педалюватимуть утворення консультативної ради. Позиція тих, хто виступав із застереженнями, була слушною", - вважає експерт.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Слуга" виправдовує Єрмака за "консультативну раду" у Мінську
Консультативну раду не погодять. Завеликий опір громадської думки й політикуму, каже він.
"Можливо, росіяни хотіли протягти утворення цього органу таємно. Але план відкрився. Утворення консультативної ради з представниками окупованих територій у первісному вигляді точно не буде", - додає дипломат.
Повне інтерв'ю з Андрієм Веселовським читайте у журналі "Країна" від 26 березня.
Раніше ЗМІ повідомляли, що в Мінську керівник Офісу президента Андрій Єрмак і другий президент Леонід Кучма погодили створення консультативної ради з російськими колаборантами на Донбасі, а агресор Росія у статусі гаранта-спостерігача опинилася нарівні з Німеччиною, Францією та ОБСЄ.
Коментарі
1