Президент США Барак Обама оголосив про виділення близько 8 мільярдів доларів для фінансування будівництва двох енергоблоків першої за останні 30 років атомної електростанції в США.
За словами Обами, будівництво АЕС в графстві Берк в штаті Джорджія стане початком широкомасштабної кампанії його адміністрації з розвитку "безпечних і чистих" енергоефективних технологій. Таким чином американський президент намагається понизити залежність енергетичної системи США від вуглеводневого палива, що поставляється з-за кордону.
Це буде перша АЕС за останні 30 років
Будівництво атомних електростанцій нового покоління є також частиною стратегії Обами зі зменшення шкідливих викидів в атмосферу.
На думку американського президента, будівництво АЕС в Джорджії дозволить працевлаштувати тисячі будівельників, а також створити 800 постійних робочих місць для обслуговуючого персоналу станції. За даними Департаменту енергетики США, в Берку буде побудовано 2 реактори типу AР1000 потужністю 1100 мегават кожен.
Будівництво АЕС в США було згорнуте в 1980-х роках через зростаючу вартість будівництва енергоблоків, побоювання громадськості за безпеку ядерних установок, а також через протести екологів. Всього в США нараховується 104 комерційних атомних реактора, які розташовуються на 65 атомних електростанціях.
За даними Білого дому, зараз в світі будуються 56 атомних реакторів, з яких 21 зводиться в Китаї, шість в Південній Кореї та п"ять в Індії.
Відзначимо, що під час візиту прем"єр-міністра Індії Манмохана Сінгха до Вашингтону в листопаді 2009 року було підписано угоду про співпрацю в ядерній сферію. Згідно з нею США передадуть Індії свої останні розробки в області ядерної енергетики, а американські компанії в найближчі 30 років побудують в цій країні десятки АЕС загальною вартістю 150 мільярдів доларів.
Коментарі