Перший варіант постанови Верховної Ради відрізняється від другого тим, що там є пряма вимога до Зеленського.
Про це в коментарі для Gazeta.ua каже політолог Олександр Палій, коментуючи те, що Верховна Рада закликала Парламентську асамблею НАТО розглянути питання надання Україні Плану дій щодо членства на черговій сесії Альянсу 22-25 травня 2020 року. Натомість на сайті парламенту замість цієї постанови опублікували старий текст. Там є пункт про те , що Верховна Рада закликає президента підготувати та подати заявку на ПДЧ у грудні 2019 року. У другій версії він відсутній.
"Наші депутати ще не мають достатньої сміливості, щоб вимагати щось від президента, який фактично більшість з них завів у стіни Верховної Ради. Також відрізняються терміни, проте між груднем 2019-го і травнем 2020-го не суттєва різниця", - вважає Олександр Палій.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Пристайко переказав текст майбутнього тексту "нормандської угоди" щодо Донбасу
За його словами, загально обидві постанови декларують однаковий курс України - прагнення стати членом Північноатлантичного Альянсу.
"Маємо постійно заявляти про свої наміри. Двері відчиняються тільки перед тими, хто стукає. Великою мірою факт отримання ПДЧ у травні наступного року залежить від того, хто переможе на президентських виборах у США. Ситуація дуже різко може змінитись під дією й інших факторів. Країни Балтії у 2002 році і гадки не мали, що стануть членами НАТО у 2004. Їм говорили про друге половину століття. Натомість склалось по-іншому. Тому завжди маємо шанс, головне - постійно заявляти про своє бажання", - додає експерт.
Міністр закордонних справ України Вадим Пристайко на полях зустрічі лідерів країн НАТО в Лондоні висловив сподівання, що Росія та її війська залишуть територію України.
Коментарі