Зараз важко сказати напевно, але навряд ідею Німецького уряду таки втілять у життя. Берлін не зможе протистояти колегіальному рішення Європейського Союзу.
Про це Gazeta.ua говорить експерт напрямку "Енергетика" Українського інституту майбутнього Андріан Прокіп, коментуючи ідею Німецької правлячої коаліції. Вона розробила новий закон, який має захистити споруджуваний "Північний потік-2" від посилених правил газової директиви ЄС.
"Це - передбачуваний крок. Німці зацікавлені у російському газопроводі. Переймаються, що Кремль не зможе домовитись з Україною", - пояснює він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: США обіцяють перешкоджати будівництву "Північного потоку-2"
За словами експерта, через обмеження Євросоюзу майбутній "Північний потік-2" могли б використовувати лише на 50 відсотків.
"Таке правило вже діє по відношенню до наземного газопроводу ОПАЛ, що є частиною першого Північного потоку. Зменшує можливість його використовувати вдвічі.
Частина нового Потоку теж буде проходити над землею - це поширює рішення ЄС і на нього" - пояснює Андріан Прокіп.
Якщо Німеччині вдасться вивести "Північний потік-2" з-під дії заборони, це негативно вплине Україну, каже експерт.
"Наша газотранспортна система не буде потрібна РФ, щоб доставляти паливо у Європу. Через це Нафтогаз втратить більше трьох мільярдів доларів щорічного доходу", - додає він.
Росія отримала дозвіл від Данії на будівництво у її водах газопроводу "Північний потік-2".
Коментарі