Через 15 років після закінчення конфронтації між Сходом і Заходом об"єми військових бюджетів у всьому світі досягли рівня часів холодної війни. Об"єми військових бюджетів в 2006 році зросли на 3,5% і склали 1,2 трлн доларів. Це рівень 1988 року.
Лідером в гонці озброєнь, як і в попередні роки, за даними прес-релізу SIPRI, залишаються США. Вони витратили на військові витрати $528 млрд. Це половина того, що витрачає на оборону вся планета. За Вашингтоном йдуть Лондон, Париж, Пекін і Токіо. Москва займає в цьому списку тільки шосте місце. Її витрати на зброю і бойову техніку, за даними SIPRI, склали 34,7 млрд. доларів.
Перше місце, як і раніше, належить США, на які доводиться 46% світових військових витрат. Якщо в 2005 році США витрачали на військові потреби 505 млрд доларів, то в 2006-му ця цифра виросла до 529 мільярдів, що пояснюється веденням військових дій в Іраку і Афганістані. На другому місці в світі по військових витратах коштує Великобританія (59 млрд), на третьому - Франція (53 млрд).
По рівню військових витрат Китай обігнав Японію і зайняв перше місце в Азії. Аналітики SIPRI порахували, що за витратами на модернізацію армії Китай піднявся на четверте місце у світі. Його річні витрати складають трохи менше 50 млрд доларі. Для порівняння, 43,7 млрд, які витрачає на це Японія.
В цілому, після розпаду Варшавського договору і СРСР і після короткого періоду зниження витрат на "війну" - більш ніж на чверть з 1990 по 1995 рік, сукупні оборонні витрати знов почали рости. Останні 10 років вони підвищуються безперервно, і навіть швидше, ніж в роки холодної війни. В кінці 80-х років минулого століття вони збільшувалися на 2,5% на рік, зараз - на 6%. Змінилася і структура витрат. У 2006 році 46% всіх витрат на військові потреби доводилися на Сполучені Штати, ще 20% - на їх партнерів по НАТО.
Кожні два з трьох доларів, витрачених на зброю, доводяться на Північноатлантичний альянс. Витрати Китаю і Росії складають відповідно 3 і 4% від світових витрат на озброєння, повідомляє NEWSru.com.
Коментарі