вівторок, 17 грудня 2019 09:16

Назвали кількість загиблих журналістів за рік

Назвали кількість загиблих журналістів за рік
Слово і Діло У світі за рік загинуло 49 журналістів

З початку року по всьому світу під час виконання професійних обов'язків загинули 49 журналістів.

Лише 20 з них загинули у зонах воєнних конфліктів, а 29 — у країнах, які офіційно вважаються мирними. Найнебезпечнішими для життя журналістів у цьому році були Сирія, Мексика, Афганістан, Пакистан та Сомалі, йдеться у звіті міжнародної правозахисної організації "Репортери без кордонів" , передає DW.

"Навіть якщо у 2019 році в збройних конфліктах загинули значно менше працівників ЗМІ, ніж у попередні роки: така мирна країна, як Мексика, так само небезпечна для журналістів та журналісток, як і Сирія, де іде громадянська війна", — наголосив речник правління організації Міхаель Редіске.

Загалом за останні десять років по всьому світу було вбито 941 журналіста.

За 11 місяців 2019 року 389 журналістів були ув'язнені. Це на 12 відсотків більше, ніж минулого року. Половина таких випадків трапились в Китаї (120 осіб), Єгипті (34) та Саудівській Аравії (32).

"Велика кількість ув'язнених журналісток та журналістів свідчить про те, що уряди цих країн сильніше закручують гайки репресій", — зазначив Міхаель Редіске.

Кількість ув'язнених протягом 2019-го кореспондентів в Китаї стала безпрецедентно високою. При цьому 40 відсотків з них є громадянськими журналістами, які попри урядову цензуру намагаються поширювати інформацію через інтернет. Також були ув'язнені кореспонденти в Сирії (26), Туреччині (25) та В'єтнамі (25). При цьому, як зазначають "Репортери без кордонів", реальне число ув'язнених у Сирії журналістів може бути набагато вищим, оскільки сліди багатьох з них загубились.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Екс-боєць відкрив усю правду про вбивства критиків Лукашенка

Також на кінець цього року вважаються викраденими щонайменше 57 працівників ЗМІ: 30 з них у Сирії, 15 — Ємені, 11 — в Іраку та один — на Сході України. Про більшість з викрадених журналістів у Сирії немає ніяких повідомлень вже протягом року. Деякі з них зникли вже сім років тому.

"Репортери без кордонів" наголошують, що єменські повстанці-хусити та сепаратисти "народних республік" на Донбасі ставляться до своїх заручників як до в'язнів. Вони звинувачують їх у тяжких злочинах та карають. Десятьох журналістів, яких з 2015 року утримують в Ємені, можуть стратити.

13 грудня Печерський районний суд у Києві обрав запобіжні заходи музиканту й добровольцю 41-річному Андрієві Антоненку, дитячому кардіохірургу й волонтерці 40-річній Юлії Кузьменко та військовій медсестрі 26-річній Яні Дугарь.

Перших двох арештували на два місяці без права на заставу. Дугарь відправили під цілодобовий домашній арешт. За місяць до цього взяли під варту подружжя добровольців, ветеранів війни 40-річну Інну та 41-річного Владислава Грищенків.

Їх підозрюють в організації та вбивстві журналіста, виконавчого директора інтернет-видання "Українська правда" 44-річного Павла Шеремета. Його підірвали дорогою на роботу 20 липня 2016‑го в автомобілі, що належав цивільній дружині Олені Притулі. Вибухівку до днища машини прикріпили вночі.

Зараз ви читаєте новину «Назвали кількість загиблих журналістів за рік». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 79692
Голосування Підтримуєте введення біометричного контролю на кордоні з РФ?
  • Підтримую. Тепер потрібно заборонити українцям їздити в Росію
  • Ні, нічого не дасть крім черг на кордоні
  • Потрібно вводити візовий режим
  • Краще заборонити росіянам в'їзд в Україну
  • Це нічого не дасть. Злочинці з РФ все рівно знаходитимуть способи потрапити в Україну
  • Досить повністю припинити транспортне сполучення з РФ
  • Сумнівне рішення. Такий контроль ще більше провокуватиме Росію. Можливе загострення на Сході
Переглянути