Треба стимулювати розвиток малого та середнього бізнесу. Вони – запорука добробуту країни.
Про це в інтерв'ю журналу "Країна" говорить колишній міністр економіки Тимофій Милованов.
"У бізнесу завжди є бажання платити менше податків. Але у Штатах чи Євросоюзі у відсотковому співвідношенні податки більші. Тож у нас не така велика проблема з ними. Більше - з правом власності, чесним виконанням своїх зобов'язань, культурою контрактних і робочих стосунків. Ризик, що твій стартап можуть украсти, - більша проблема, ніж податки.
Наша фіскальна система складна для адміністрування. Багато людей просто не розуміють, як правильно та легально працювати й сплачувати податки. Бізнес часто ведуть "в сіру". Так важко зростати, бо неможливо отримати інвестиції. "Сірість" українського бізнесу заважає його розвитку", - пояснює колишній чиновник.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Є ризик, що запуск ринку землі буде зірвано" - Милованов
За його словами, в ініціативі президента під назвою "інвестиційна няня" є логіка.
"Інвестиційний клімат неможливо створити за рік. А ідея Зеленського це наче гаряча лінія, куди можна пожалітись і вирішити проблеми. На жаль, вона досі не реалізована.
Україна має стати привабливою не тільки для іноземних, а й для вітчизняних інвесторів. Навряд хтось із-за кордону вкладатиме кошти, якщо ми цього робити не хочемо. Іноземці цікаві тим, що приносять нові технології й ідеї. У них можна вчитися . Щоб залучити інвестиції, треба провести судову реформу. І покращити професіоналізм робітників. Іноземного інвестора цікавить продуктивність праці, а не лише дешева робоча сила.
Агрокомплекс має великий потенціал. Росте ІТ-сфера. Ці дві сильні сторони економіки потрібно розвивати. Україна має непогане географічне розташування. Можемо братися за логістику та туризм. Є багато галузей, які можуть дати плоди, якщо їх підтримати", - додає Тимофій Милованов.
Повне інтерв'ю з Тимофієм Миловановим читайте у журналі "Країна" від 29 жовтня.
У січні торік президент Зеленський обіцяв інвесторам, готовим вкласти в Україну від $30 млн, "інвестиційних нянь" - менеджерів, які допомагатимуть їм від імені держави. У липні Рада в першому читанні ухвалила такий законопроєкт.
Коментарі