Ми стартували за кращих умов, ніж інші пострадянські країни. Зараз ситуація повністю змінилась.
Про це в інтерв'ю журналу "Країна" говорить економіст Андрій Новак.
"Поляки їздили до нас скуповуватися. Зараз держави Східної Європи теж володіють значно меншими ресурсами, ніж ми. Але маємо принципову різницю у рівні життя. У них функції економіки - виготовлення товару, продаж та розподіл коштів - працюють. Також дуже важлива швидкість взаємодії між ними", - наголошує експерт.
ВВП рахується двома методами, які мають показати однаковий результат, пояснює Андрій Новак.
"Перший - усі товари і послуги множать на їхню вартість. Другий - уся грошова маса країни, яка перебуває в обороті, множиться на швидкість обігу за рік. У розвинених країнах гроші проходять по колу 7-8 разів. У нас -2,5. Функції української економіки погано взаємодіють між собою. Це залежить від законів ринку. Держава має направляти його розумною регуляторною політикою. Щоб виправити ситуацію, треба час і системні зміни. Можна прийняти десятки законів і постанов, але головне - забезпечити механізм втілення", - вважає економіст.
За його словами, треба повноцінно розвивати економіку. Не можемо працювати на дві-три галузі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В уряді сформували умови для поставок газу з Росії
"Така система підходить для карликових держав. Україна має найбільшу територію в Європі. Наша базова мета - Китай у центрі Європи. Маємо вироблять все. 28 років тому в УРСР робила всю продукцію світу - від голки до космічних кораблів. Ми втратили всі потужності. Навіть 95 відсотків одягу на ринку імпортованого", - додає експерт.
Повне інтерв'ю з Андрієм Новаком читайте у журналі "Країна" від 26 вересня.
Коментарі
1