Саджанець одного з надревніших дерев на Землі гінко з'явився біля обласного краєзнавчого музею у Тернополі. Садила його ініціативна група тернополян у центрі міста разом з нардепом-"свободівцем" Олексієм Кайдою. Акцію присвятили 75-річчю з дня народження відомого українського історика та археолога Ігоря Герети. Місце вибрали невипадково – у цьому музеї Герета пропрацював 40 років.
Садити рідкісне дерево прийшло близько десятка людей. Більшість із них – студенти історичного факультету педагогічного університету у супроводі викладача. Нардеп цього разу був не в офіційному костюмі, а в джинсах та светрі.
Ямку для саджанця копали присутні по черзі. Cадити ж доручили Олексію Кайді. Йому допомагала ініціаторка акції, місцева письменниця і етнограф Лілія Мусіхіна.
"То перше дерево, яке я посадив на честь когось. І це дуже тішить", - зауважив Олексій Кайда.
І додав, що дозвіл на посадку дерева дав директор краєзнавчого музею.
Як розповіла Лілія Мусіхіна, на честь Герети хотіли перейменувати вулицю.
"Нам здалося, що найгуманніший спосіб вшанувати людину – це посадити дерево. Пам'ятник -- це дуже складно. Ми пробувати із перейменуванням вулиці – теж непросто. Сподіваємося, це не останнє дерево, яке ми посадили на честь людини, важливої для Тернополя", - зазначила вона.
За її словами, пагінець має непросту історію.
"Це рідкісне дерево. Історія його появи тут дуже специфічна. Нам допомогли друзі-письменники з Ужгорода, привезли його на Львівський форум. Воно відстояло з нами на стенді увесь форум, а опісля ми його посадили", - пояснила вона.
Гінкго ще називають священним деревом. Його листя має лікувальні властивості і входить до складу багатьох медикаментів. А от плоди відомі завдяки їдкому неприємному аромату.
Проте можливий поганий запах від гінкго не відлякав учасників акції.
"Нас запевнили, що це дерево дуже рідко цвіте", - заспокоїла усіх Лілія Мусіхіна.
Коментарі
4