Після паводкового періоду в Києві погіршуються показники води. Таке явище відбувається щороку. Такі результати моніторингу води, проведеного Громадською організацією Waternet c березня по квітень, представив на прес-конференції президент Waternet Андрій Мітченко, передає Gazeta.ua
"У воді підвищився рівень вмісту марганцю, підвищилася окислюваність, яка характеризує збільшення органічних речовин природного походження. Крім того, підвищилася кольоровість і каламутність. Найгірша ситуація після паводку була в Дніпровському районі.
Деснянський і Дарницький райони показали погіршення ситуації у порівнянні з минулим роком. Тут були проблеми з окислюваністю і кольоровістю. Гірші показники по марганцю були у всіх районах, крім Деснянського та Оболонського.
Найкраща ситуація в Оболонському районі. Це пояснюється тим, що більша частина Оболонського району забезпечується водою з артезіанських свердловин", - сказав експерт.
Він зазначив, що погіршення пов'язане з підвищенням рівня ґрунтових вод, які надходять в Київське водосховище. А воно є основним джерелом водозабору для правобережного Києва. І, відповідно, відбивається на якості водопровідної води.
"Для того, щоб привести показники відповідно до санітарних норм і правил київські водоканали хлорують воду. Активне хлорування дало свій негативний ефект у Дарницькому і Дніпровському районі", - зазначив Мітченко.
Коментарі
1