Якщо новообраний Папа Римський Франциск надасть статус патріархату УГКЦ, то це викличе спротив з боку Росії. Таку думку сьогодні на пресс-конференції висловив виконавчий директор Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Олександр Леонов.
"Це перший єзуїт на папському престолі. І людина, яка представляє ліву течію у церкві. Тобто, як кажуть, він входить у вузьке коло спілкування як правих, так і лівих політиків. Це в принципі унікальна річ для представників католицької церкви. І вже було сказано дуже багато про відносини з представниками Української Греко-Католицької Церкви. Новий Папа дуже прискіпливо повторює прототипи святих Францисків. Якщо звернутися до святого Франциска, ця людина не була реформатором. І говорять, що новий Папа наврядчи теж реформує церкву. Але він дійсно дуже посилить мяку силу Ватикану і зможе створити позитивний грунт для того, щоб ці реформи провів його наступник", - розповів він.
За його словами, надання УГКЦ статус патріархату призведе до серйозної напруги у самій Україні.
" З іншого боку другий святий Франциск був одним з найкращих місіонерів католицької церкви . І з цієї точки зору логічним буде виглядати крок надання патріархату Українській Греко-Католицькій Церкві. Зазначимо, якщо дійсно це відбудеться, то це викличе надзвичаний спротив Росії. І експерти кажуть, що це призведе до погіршення стосункім між РПЦ та Ватиканом. Але хотілося б зазначити, що, вочевидь, цей крок призведе до дуже серйозної напруги у самій Україні у релігійних та навіть політичних стосунках. Тому що Москва буде задіювати всі свої інструменти, механізми, щоб, як мінімум, зіпсувати свято", - додав Леонов.
Нагадаємо, новим Папою Римським вперше став латиноамериканець - архієпископ Буенос-Айреса Хорхе Маріо Бергольо. Уперше понтифік обрав собі ім'я Франциск. Так звали двох видатний святих Католицької церкви:Франциска Асизького, що прославився своєю вбогістю і нетерпимістю до розкошів та Франциска Сальського, видатного місіонера.
Коментарі
27