Інспектор Алла Скомаровська з обласного управління МНС розповіла Gazeta.ua, що яму-копанку біля городу зробили самі люди, щоб уникнути весняних підтоплень.
"На поверхні копанки був тонкий шар льоду. Діти гралися, бігали і не помітили, як крига під ногами скресла", - сказала вона.
Хлопчаки впали у воду, перелякались і почали кричати. На галас з сусіднього будинку вибігла Наталя Біла. У темряві ледве розгледіла дитячу фігуру. Вона стрибнула в канаву і витягла Володимира на берег. Хлопчик був непритомний.
Жінка намагалася зробити йому штучне дихання, викликала "швидку", але Володимир уже помер.
Дмитро тримався руками за кригу і щосили кричав. Його витягла інша сусідка.
"Мама в цей час була вдома з маленькою донечкою. Вона виховала дітей одна, чоловік поїхав на заробітки", - додала Скомаровська.
Це перший випадок загибелі дитини на воді з початку року на Рівненщині.
Рятувальники пригадали трагедію, яка сталась 2005-ого року в селі Жобрин Рівненського району. Тоді під кригу провалилися одразу 4 дітей – троє братів та сестра. Найстаршому було 16 років, наймолодшому – 9.
Вони гралися на штучній водоймі поблизу села. Крига не витримала їхньої ваги. Поруч не було нікого, щоби їх порятувати.
Рятувальники наголосили, що в такій ситуації треба діяти дуже швидко і рішуче. Постраждалий замерзає в крижаній воді, а мокрий одяг тягне його донизу.
"Якщо на ваших очах на льоду провалилася людина, негайно сповістіть, що йдете на допомогу. Підкладіть під себе лижі, дошку чи фанеру і повзіть на них. Наближайтеся до ополонки тільки повзком, широко розкидаючи при цьому руки. До самого краю ополонки не підповзайте, інакше у воді опиняться вже двоє. Ремені, шарфи, дошка, жердина, санки або лижі допоможуть врятувати людину. Кидати ремені або дошки треба за 3-4 метри. Витягайте постраждалого на лід і відповзайте з небезпечної зони. Потім укрийте його від вітру і якнайшвидше доставте в тепле місце, розітріть, переодягніть у сухий одяг і напоїть чаєм", - порадили в МНС.
Коментарі
4