Міністерство освіти надало статус "всеукраїнської" піонерській спортивній грі "Зірниця". Оргкомітет з її підготовки та проведення очолив міністр освіти Дмитро Табачник. "Зірницею" планують замінити гру "Сурми звитяги", присвячену визвольній боротьбі українського народу, що відбувалася на початку й усередині 20 століття.
"Нам здається, що люди в міністерстві не зовсім адекватні. Вони думають, що прокинулися в іншій державі. А це не так. Навіщо повертати в дитячі голови дух мілітаризму, як у Радянському Союзі? Це ніколи не піднімало обороноздатності країни. За Сталіна також звучали заклики: "Всі на парашут!", "Всі на літак!". А коли дійшло до війни, всі порозбігалися", - прокоментував нововведення Gazeta.ua київський письменник Дмитро Капранов.
Разом із братом-близнюком Віталієм у дитинстві він брав участь у грі "Зірниця".
"Один із нас був комсоргом школи, а другий, здається, комсоргом класу. Перед тим, як приїжджала комісія з області, ми сиділи ночами й фальсифікували результати "Зарніци". Все було фікція", - пригадав він.
Одного разу гра школярів закінчилася бійкою.
"Якийсь рік "Зарніцу" вирішили проводити дуже пафосно. Навіть погони на нас одягли. Але все закінчилося звалищем — пішла стінка на стінку. На другий рік від пафосу відмовилися. І тепер вчителі хіба що імітуватимуть бурхливу діяльність", - розповів письменник.
Своїм досвідом участі в грі поділився і львівський письменник Юрій Винничук.
"Це коли мальчики і дєвочки ховаються по кущах, а інші мальчики і дєвочки їх шукають, знаходять, беруть у полон і допитують. Дуже цікава гра. Правда, мені з піонерського табору найбільше запам"яталася сцена, коли піонери, упіймавши піонерку, повалили її на траву і стали здирати трусики. Піонерка впала в істерику і реготала, як навіжена. Я так і не зрозумів, чи їй це подобалося, бо був ще замалий і стояв збоку. Головне, що це сподобалося мені", - сказав розказав він.
Коментарі
6