Одещини, необхідно запустити в нього понад 900 мільйонів кубометрів води. Таку думку висловили вчені під час засідання в обласній державній адміністрації під керівництвом заступника голови обласної державної адміністрації Валерія Матковського, повідомляє прес-служба ОДА.
"У зібранні взяли участь більше 20 фахівців-екологів, представників різних наукових інститутів. Його мета - виробити єдину думку про прийняття правильного рішення, пов'язаного з порятунком лиману", - зазначається у повідомленні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Екологи закликали Українську армію "кинути бухати" і врятувати Куяльницький лиман
За словами заступника голови облдержадміністрації Валерія Матковського вже до кінця поточного року буде розроблено науковий проект із порятунку лиману, узгоджений з усіма екологічними службами, і тільки після позитивного висновку екологів планується вже в 2013 році розпочати роботи з прокладання трубопроводу що з'єднає лиман з морем.
Загалом на проектні роботи з обласного бюджету вже виділено 250 тисяч гривень. Учасники засідання одностайні в тому, що передусім необхідно прокласти трубопровід, який з'єднає лиман з Чорним морем. При цьому необхідно взяти до уваги те, що на його шляху розташовані автомобільні дороги, залізничні колії та будинки.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Куяльницькими грязями лікують ревматизм
Іншим важливою заходом для порятунку лиману від обміління стане розчищення річки Великий Куяльник. За словами Матковського, роботи розпочнуться навесні наступного року. Куяльницький лиман з'єднають з морем.
Загроза для Куяльницького лиману вперше постала ще у 1904 році. Тоді Одеська міська дума спільно з акціонерним товариством "Куяльницько-Хаджибейський соляний промисел" прийняли рішення та виділили гроші на створення каналу, який з'єднав лиман з морем. Вдруге морську воду в Куяльник пустили в 1924 році. Під час війни канал зарили. У 1964 році канал намагалися відновити, однак проект так і не було реалізовано.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Лікувальні грязі оздоровлюють шкіру та кістки
Куяльницький лиман розташований на північному заході узбережжя Чорного моря, за 13 км від Одеси. Площа 60 кв км. Довжина - 28 км, ширина - 3 км. Середня глибина близько 3 м. Відділений від моря піщаним пересипом шириною до 3 км. Куяльник - один із найстаріших грязевих курортів України, заснований у 1834 році в низинах лиману. Сульфідно-мулові куяльницькі грязі за своїми лікувальними властивостями визнані еталонними. Вони сприяють зменшенню запальних процесів, зміцнюють імунітет і відновлюють функції ушкоджених органів і систем організму. Ропа лиману також має лікувальні властивості, а мінеральна вода "Куяльник" допомагає при захворюваннях шлунково-кишкового тракту.
Коментарі
3