14 серпня відзначають Медовий спас.
З цього дня починається Успенський піст. Він триває до 28 серпня. Цього дня християни відвідують богослужіння та освячують букети - "маковійчики".
"Маковійчики" роблять з головок маку та сезонних квітів. На Житомирщині до них додають моркву, кукурудзу, горох, квасолю і кріп. У Черкаській області святять вінок з квітів і колосків зі свічкою. На Поділлі до церкви приносять снопи з трав і овочів. Після служби з ними обходять двори.
"Маковійчики" не викидають. Їх зберігають вдома, біля ікон.
На Медовий спас у церкві освячують мед. Люди вірили, що його можна їсти лише після цього дня. Медом приправляють пироги та вареники. М'яса цього дня не їдять, готують пісні страви.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Якщо сьогодні вітряно, то зима прийде сніжною - головні прикмети 13 серпня
Українці вірили, що цього дня не можна купатися, щоб не захворіти. Не можна шуміти, щоб не перелякати бджіл. Люди на Медовий спас не прибирали. Усю роботу намагалися завершити напередодні.
13 серпня православна церква відзначає свято на честь праведного Євдокима Каппадокіяніна. Його вшановують як одного з покровителів і молитовників перед Богом сімейного вогнища. Покровитель народився в Каппадокії і жив у IX ст в царювання імператора Феофіла. Він був сином благочестивих християн Василя і Євдокії. Своє життя Євдоким присвятив на догоду Богу і допомогу ближнім.
Коментарі