На Гаїті вже поховали більше 80 тисяч жертв землетрусу, повідомив в ефірі гаїтянської радіостанції "Радіо Метрополь Аїті" державний секретар у справах ліквідації неписьменності в Гаїті Кароль Жозеф.
На вулицях Порт-о-пренса і під руїнами залишаються ще десятки тисяч тіл. Точна кількість загиблих від землетрусу досі невідома. За останньою інформацією повідомляється, що загинули близько 200 тисяч чоловік.
До загиблих від землетрусу додалися ще й убиті під час нічних безладів. В ніч на неділю поліція і сили самооборони застрелили близько 20 мародерів, які брали участь в нічних безладах.
Британська газета The Guardian повідомила, що центральне кладовище Порт-о-Пренсу, де знаходяться могили знатних сімейств Гаїті, перетворилося за останні дні "з місця пошани і оплакування на царство жаху".
"Запах жахливий, але видовище ще жахливіше. Тіла складуються прямо вздовж алей або в старих возах. Кожні п"ять хвилин на кладовище приносять нове тіло, як правило в простих або саморобних трунах", - пише кореспондент The Guardian.
Уряд Гаїті ввів в країні режим надзвичайного стану до кінця січня. Оголошено національний траур, який продовжиться до 17 лютого.
Лікарі висловлюють побоювання, що велика кількість тіл, які розкладаються на вулицях, особливо в умовах дефіциту чистої води, можуть стати причиною епідемії небезпечних інфекційних захворювань.
Однак президент гаїтянського Червоного Хреста Мікаель Амеді Гедеон заявив Reuters, що подібна небезпека перебільшена. "Хіба на Гаїті є холера? Немає. Чума? Немає. Вода не заражена. Єдина незручність від трупів - це лише неприємний запах", - пояснив Гедеон.
В неділю Гаїті відвідав генеральний секретар ООН Пан Гі Мун. Він оглянув зруйновану столицю держави Порт-о-Пренс і уклав, що землетрус призвів до найгіршої гуманітарної кризи за декілька десятиліть. Генсек пообіцяв прискорити надання допомоги Гаїті і завірив, що вони не залишаться самі.
Коментарі