Ексклюзиви
Понеділок, 03 березня 2008 11:48

МЗС Росії висловив протест проти створення міжнародної групи щодо Косова

МЗС Росії висловив протест проти створення країнами, що підтримали незалежність Косово, так званої Міжнародної керівної групи щодо Косово (МКГ).

"Вважаємо, що створення МКГ суперечить резолюції 1244 Ради Безпеки ООН і узгодженим міжнародним співтовариством принципам косовського врегулювання", - заявив журналістам в понеділок офіційний представник МЗС РФ Михайло Каминін.

Резолюція 1244 РБ ООН передбачає існування Косово у складі Сербії.

"Група представляє лише інтереси країн, що визнали косовську незалежність або заявили про готовність зробити це, а тому не виражає думку всього міжнародного співтовариства", - сказав дипломат, слова якого цитуються в повідомленні, опублікованому на сайті МЗС РФ.

"Метою діяльності МКГ декларує сприяння Приштині в становленні односторонньо проголошеної незалежності відповідно до так званого плану Ахтісаарі, який, як відомо, не був схвалений РБ ООН і не може бути основою врегулювання", - нагадав Каминін.

"У наявності - довільне насаджування структури, яка, не маючи на те підстав, претендує на прерогативи ООН та її Ради Безпеки", - сказав дипломат.

"Переконані, що натомість слід шукати шляхи повернення косовського врегулювання в міжнародно-правове поле в руслі резолюції 1244 РБ ООН", - продовжив він.

Інші дії можуть ще більше ускладнити ситуацію навколо Косова і здетонувати непередбачувані наслідки, сказав Каминін.

Днями у Відні відбулося засновницьке засідання Міжнародної керівної групи щодо Косова, покликаної сприяти Приштині в становленні односторонньо проголошеної незалежності, повідомляє РИА "Новости".
Зараз ви читаєте новину «МЗС Росії висловив протест проти створення міжнародної групи щодо Косова». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 5475
Голосування Чому президент Зеленський погодився на "формулу Штайнмаєра"?
  • Хоче швидких перемог для себе і не розуміє наслідків для країни
  • Робить це через тиск європейських партнерів
  • Піддався Росії
  • Це зрада і немає, чого обговорювати
  • Ще не все пропало, ситуацію можна виправити
  • Ваш варіант у коментарях
Переглянути
Погода