Діяльність Міністерства охорони здоров'я щодо боротьби з епідемією та підготовки до другої хвилі коронавірусу – це рідкісний випадок, коли влада намагається попередити катастрофу, а не ліквідувати її наслідки.
Такою думкою на своїй сторінці у Facebook поділився політичний експерт Микола Спірідонов.
"Зараз багато хто веде мову про другу хвилю коронавірусу в країні, про сезон грипу та ГРВІ в осінньо-зимовий період. Як на мене, то друга хвиля ковіду вже стартувала. Причому ще на початку серпня, коли в Україні почали фіксувати стрімкий ріст кількості інфікованих", – вважає експерт.
За його словами, МОЗ не гаяло часу і готувало медичну систему до погіршення ситуації з епідемією. Він також додав, що вже зараз в Україні в лікарнях другої хвилі є понад 10 тис. ліжок, чверть з яких забезпечені подачею кисню.
"Цю кількість обіцяють довести до 80% найближчим часом. Рідкісний випадок, коли влада намагається попереджати катастрофи, а не ліквідувати їхні наслідки. Зафіксовано значне зростання кількості госпіталізованих протягом останнього тижня: за 24–30 серпня було госпіталізовано 2829 осіб, за 17–23 серпня – 2699, за 18–24 травня – 749. Кількість госпіталізацій збільшилася майже в чотири рази", – підкреслив Спірідонов.
Однак, зазначив експерт, вся підготовка до погіршення епідемічної ситуації може виявитися марною, якщо люди не будуть відповідально ставитися до карантинних обмежень та не дотримуватимуться базових правил.
"Тепер головне, щоб ставлення людей в цілому не було таким безвідповідальним стосовно протиепідемічних заходів та в принципі – до свого здоров'я. Зважаючи на те, що в Україні є ще й серйозна кадрова проблема в медичній галузі, таке легковажне ставлення може всім нам дуже дорого коштувати", – підсумував Микола Спірідонов.
Коментарі