Їх висновки підтверджує недавнє відкриття - на відстані 5 тисяч світлових років від Землі була виявлена зменшена версія Сонячної системи. У цій системі, на думку учених, навколо зірки обертаються газові гіганти, які формувалися так само, як і колись Юпітер і Сатурн.
Подібні планетарні системи може мати половина розташованих у Чумацькому Шляху зірок, аналогічних Сонцю, заявляють учені з Університету Арізони. Проте у цих планетарних системах можуть йти процеси, що відрізняються від тих, які могли б привести до утворення Землі. Як вважають астрономи, недосліджені частини галактики приховують сотні світів.
Подальші дослідження допоможуть астрономам краще зрозуміти процес утворення планет. Поки фахівці спостерігають за зірками, чия маса близька до маси Сонця: наймолодші з них мають ореол з космічного пилу. Можливо, саме цей пил і формує планети.
Розсовуючи "межі" Сонячної системи, астрономи говорять не про дев"ять планет, а про сотні, якщо не тисячі небесних тіл, про які людство зможе дізнатися згодом.
Безліч планет, які не поступаються за розміром Плутону, вже виявлена у поясі Койпера - області Сонячної системи, що знаходиться за орбітою Нептуна.
Деякі з нових планет у складі сонячної системи знаходяться в хмарі, що оточує систему, і можуть бути покриті льодом через віддаленість від Сонця, повідомляє РІА "Новости".
Коментарі