
Попри війну, більшість українців не відкидають можливість переговорів із Росією заради припинення бойових дій.
Громадяни готові до певних поступок, хоча ступінь компромісів залишається дискусійною. Про це в інтерв'ю РБК-Україна розповів директор Соціологічної групи "Рейтинг" Олексій Антипович.
За його словами, хоча українці загалом не мають довіри до результативності переговорів із Росією, лише близько 10% виступають за продовження війни до повного повернення всіх територій. Натомість приблизно 60% підтримують ідею компромісного врегулювання, залежно від формулювань та умов.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Майже 60% американців не задоволені позицією Трампа щодо Росії - опитування
"Українське суспільство схиляється до думки, що мир важливіший за війну до повної перемоги. Це можна трактувати як втому, але суть у тому, що у ситуації без очевидного прориву на фронті з обох сторін люди очікують на пошук дипломатичних рішень", - зазначив соціолог.
Антипович підкреслив, у суспільстві побутує переконання, що безпосередньо домовлятись з Кремлем марно - потрібна активна участь США та країн ЄС. Перемогою компроміс навряд чи назвати можна, але припинення бойових дій на певних умовах вже сприймається як результат.
Щодо територій, думки українців розділяються. Відмова від нещодавно окупованих областей (наприклад, частин Донецької, Луганської чи Запорізької) викликає спротив. Проте щодо тимчасово окупованих ще з 2014 року - Криму та частин Донбасу - допускаються гіпотетичні поступки, якщо це стане умовою припинення війни.
Також серед потенційних компромісів - відмова від членства в НАТО. Водночас ідею європейської інтеграції громадяни готові захищати категорично.
"З брендом НАТО українці, ймовірно, можуть попрощатися. Адже реальну допомогу надавали окремі держави, а не альянс у повному складі. А от від Євросоюзу та європейського майбутнього ніхто не хоче відмовлятися", - резюмував Антипович.
71% опитаних вважають, що вибори мають відбутися лише після остаточного завершення війни.
Такі результати показало опитування, яке провів Київський міжнародний інститут соціології з 2 по 12 травня.
25% респондентів погоджуються з тим, що вибори можна провести одразу після досягнення перемир'я або навіть раніше.
"Переважна більшість українців - 71% - не підтримують проведення виборів після перемир'я навіть з гарантіями безпеки, а вважають, що вибори мають бути лише після остаточної мирної угоди та повного завершення війни", - заявили у КМІС.
Коментарі