Вчора в Київській школі економіки на вул. Дмитрівська відбулося обговорення реформування системи фінансування вищої освіти в Україні. В обговоренні взяли участь урядовці, народні депутати, аналітики, представники громадськості, ВНЗ, ЗМІ та зацікавлена молодь.
"Проект нового механізму фінансування вищої освіти має бути прозорим для громадськості та мати високу якість", - говорить Gazeta.ua Інна Совсун, перший заступник міністра освіти і науки.
На її думку, державне замовлення є застарілим для сучасного ринку освіти. Від самого терміну "державне замовлення" варто відмовитись і почати говорити про фінансування вищих навчальних закладів.
"Йдеться не про припинення державного фінансування, а про створення нової зрозумілої моделі. По-перше, нова модель фінансування має бути прозорою. По-друге, важливим є ефективність у розподілі та використанні бюджетних коштів. Розподіл грошей потрібно прив'язати до результативності. В іншому разі важко говорити про буде-яке підвищення якості освіти", - додала замміністра Інна Совсун.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Університеті Шевченка відкрили ретро-аудиторію
За словами Інни Совсун, ключовою відмінністю нової моделі фінансування вищої освіти стане базове блочне фінансування ВНЗ.
"Базове блочне фінансування застосовується в більшості європейських країн, в тому числі у сусідній Польщі. Під ним мається на увазі те, що вищий навчальний заклад отримує 80% гарантованого фінансування від минулорічних коштів. Це надасть можливість університету планувати свою роботу на наступний рік. Решта 20% фінансування розподіляють за показниками результативності роботи ВНЗ.
Конкретний перелік індикаторів знаходиться в результаті розробки.
Приблизний перелік складатиметься з кількості студентів, які обрали ВНЗ, актуальності спеціальності та наявності науково-дослідних публікацій.
Нагадаємо, на магістратуру можна буде вступати за результатами ЗНО.
Коментарі