Через повінь на Прикарпатті існує загроза змиву кладовищ та сільських туалетів. Зараз фахівці Державної екологічної інспекції виїхали на Івано-Франківщину для вивчення екологічної ситуації.
У результаті сильних дощів на Прикарпатті стався підйом води в басейнах річок Дністер і Прут.
На даний час існує загроза змиву захоронення 1914 року в с. Тужилів Калуського району та скотомогильника в с. Кобаки Косівського району, повідомляє прес-служба Мінприроди.
Саме у цих районах у минулому столітті було зафіксовано холеру.
Заскладовані для утилізації непридатні пестициди та отрутохімікати, близько 11 тонн, у с. Джурів Снятинського району були вивезені 08.07.2010 у безпечне місце.
У зоні діяльності ДП "Калійний завод" ВАТ "Оріана" м. Калуш рівень розсолів хвостосховища N2 близький до проектної відмітки.
У м. Івано-Франківську по вул. Коновальця (в районі аеропорту) відбулося підтоплення житлових будинків через несправну систему дощової каналізації аеропорту. На місці події працює комісія за участю працівників санітарної інспекції.
У підтоплених селах в криницях піднявся рівень води. Санепідеміологи попереджають навіть якщо у колодязях вода не брудна, пити її сирою не можна. Обов"язково кип"ятити воду і під час миття рук, овочів та фруктів.
Як і під час повені 2008 року, працівники Івано-Франківської обласної санепідеміологічної станції візьмуть проби води у підтоплених районах. Також надаватимуть людям засоби для очищення води.
Батькам радять не дозволяти дітям купатися і бігати по воді, яка зараз небезпечна для їхнього здоров'я.
Холера – гостра кишкова інфекція. У довкіллі холерний вібріон зберігається життєздатність досить довго, у воді відкритих водойм добре розмножується. Гине під дією сонячного проміння, при висушуванні, у кислому середовищі, при нагріванні.
Коментарі