Соцмережі сколихнула новина про військовий облік для жінок в Україні. 17 грудня набув чинності указ Міноборони про список спеціальностей і професій військовозобов'язаних. Перелік охоплює сотні спеціальностей, серед яких менеджерки, головні бухгалтерки й журналістки.
Наказ запровадили, щоб порахувати жінок, які зможуть захищати державу. Водночас узяття на військовий облік жінок - це не призов на військову службу. Зараз у ЗСУ служать 32,5 тис. жінок. Від початку війни статус учасниць бойових дій надали понад 16,7 тис. жінок.
У мережі жартують, що скоро жінки заполонять військкомати. Gazeta.ua пропонує реакцію користувачів і найцікавіші меми на цю тему.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Міноборони розробляє інструкцію з військового обліку для жінок
У мирний час жінок можуть взяти на військову службу лише добровільно за контрактом. І щоб виїхати за кордон, не потрібно брати жодних довідок у військкоматах. Заборона на виїзд передбачена лише під час воєнного стану.
До кінця 2022 року керівників підприємств, установ, організацій, де працюють жінки, які мають стати на військовий облік, а також безпосередньо жінок не притягуватимуть до жодної відповідальності. Адміністративні санкції з боку начальників адміністративних центрів комплектування також не застосовуватимуть.
До 2023-го всі військовозобов'язані мають особисто прибути до військових комісаріатів за місцем проживання, написати заяву й надати пакет документів: копії та оригінали паспорта, ідентифікаційного коду, дипломів про навчання, свідоцтв про одруження і народження дітей, довідки з роботи, три кольорові фотографії 3 на 4 см. Далі військкомат має направити жінку на військово-лікарську комісію за місцем проживання, щоб визначити придатність до служби за станом здоров'я.
Жінки від 18 до 60 років, які мають спеціальність або професію, споріднену із військово-обліковою спеціальністю, і придатні за станом здоров'я до служби, беруть на військовий облік. Вагітність і наявність малолітніх дітей зобов'язання не скасовує.
З 2023 року жінки платитимуть штрафи від 850 грн до 1700 грн у разі відмови стати на військовий облік. Штрафи від 5100 грн до 8500 грн можуть накласти на роботодавців, які зобов'язані проконтролювати цей процес.
24 грудня стало відомо, що список професій і спеціалізацій, за яким жінки мають стати на військовий облік, скоротять. Відповідне рішення уже погодили з очільником Міноборони Олексієм Резніковим, оскільки зараз у ньому є професії, які дійсно не знадобляться ЗСУ.
Коментарі
1