Кількість фальсифікованих ліків в Україну збільшується - у деяких сегментах обсяг підробок становить до 40%. Про це заявив директор Агентства медичного маркетингу Юрій Чертков в інтерв"ю тижневику Комментарии.
Щодо поширеності фальсифікованих лікарських засобів (ФЛС) в Україні в цілому Чертков зазначив, що оцінки експертів щодо цього істотно відрізняються - від 0,3 до 40%.
"На мою думку, нині частка ФЛС в Україну не більше 5%, однак найближчим часом варто очікувати збільшення цього показника. Можу з упевненістю сказати, що в найближчому майбутньому з"явиться багато підробок противірусних препаратів", - зазначив він.
Як розповів Чертков, статистика свідчить, що в Україні найчастіше підробляють антибіотики і гормональні препарати. За даними держінспекції, частка ФЛС в цих сегментах сягає 42% і до 20% відповідно.
Також активно фальсифікують ті препарати, які займають велику частку ринку, і високоліквідні, наприклад, ношпу, віагру та інші. Вигідно підробляти широко рекламовані ліки, а також препарати, дія яких або не настільки очевидна, або розтягнута в часі.
Як зазначив директор Агентства медичного маркетингу, більшість підробок - імпортні ліки. В Україну вони надходять переважно з Росії, Китаю та Індії.
"У країну вони потрапляють через митницю, яка "дає добро". Документацію підробити ще простіше, ніж самі препарати. При цьому претензій до митних органів не виникає, оскільки перевірити препарати реально лише у спеціальних лабораторіях за допомогою детального хіміко-фармацевтичного аналізу", - заявив він.
Крім того, за словами Чорткова, в України достатньо багато так званих виробничих майданчиків, на яких "бодяжать" медикаменти, особливо в Харкові та Одесі.
За матеріалами Коментарі
Коментарі