Науковці з Ворицького університету, що у Британії, вирішили дослідити чи стали люди щасливішими протягом останніх двох століть.
Для цього вони проаналізували 8 млн книжок і 65 млн газетних статей, які опублікували з 1820 по 2009 роки. Британці шукали текстові вираження емоцій, пов'язаних із щастям, пише MIT Technology Review.
Також вчені стежили за тим, як часто позитивні та негативні тексти загалом з'являлися у періодиці США, Великої Британії, Італії та Німеччини за останні 200 років. Так науковці створили історичні показники щастя для цих чотирьох країн.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Унікальні фотографії та арктичне каміння - як відбулися Наукові пікніки
По завершенню аналізу текстів, вчені зробили висновок, що людство ще ніколи не переживало стільки щастя, як у наші часи. Наприклад, у XX ст рівень вдоволеності від життя знизився через війни та численні страйки профспілок з вимогами більших зарплат. А у наш час стабільне економічне становище та відсутність масових конфліктів змушують людей переживати більше позитивних емоцій.
Тепер кожен зможе виміряти рівень гормонів стресу прямо вдома. Вчені з Університету Цинцинаті створили для цього спеціальний пристрій.
Коментарі