В МОЗ розкритикували поспішну реєстрацію російської вакцини від коронавірусу, яка ще не пройшла третьої обов'язкової фази клінічних випробувань.
Зараз немає сенсу говорити про дієвість та безпечність російських ліків від Covid-19. Гонка за першістю в створенні вакцини не повинна нехтувати безпекою для людей. Наразі в світі є чимало вакцин-кандидатів, шість із яких більш просунуті й проходять дослідження на ефективність з залученням великої кількості учасників, заявив головний санітарний лікар України Віктор Ляшко у Facebook
"Саме на третій фазі клінічних випробувань компанії проводять проспективне плацебо-контрольоване дослідження (prospective placebo controlled trial). На сьогодні стало практикою залучення зазвичай 20 тис. осіб, що отримують вакцину, а 10 тис. - плацебо; чи 15 тис. вакцину і 15 тис. - плацебо. Це єдиний спосіб перевірити, чи вакцина працює - наприклад, у 70% щеплених протягом 4 чи 6 місяців; і що вакцина показала безпечність при залученні 20 тис. осіб в дослідження. Вона не викликає нетипових тяжких побічних ефектів (uncommon serious side effect)", - зазначив Ляшко.
Він наголосив, що навіть Російська Асоціація організації клінічних досліджень радила місцевому МОЗу утриматися від реєстрації вакцини.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Німеччина відреагувала на реєстрацію російської вакцини від коронавірусу
11 серпня президент РФ Володимир Путін заявив, що в країні зареєстрована перша вакцина від коронавірусу. Він зазначив, що одна з його дочок вже зробила щеплення російської вакцини.
Коментарі