Уряд Литви вводить плату за користування дорогами для російських перевізників. Рішення стало відповіддю на аналогічне введення плати через систему "Платон" російським урядом.
"Росія ввела федеральну дорожню плату для литовських перевізників, хоча за двосторонніми угодами перевізники двох країн були звільнені від таких зборів. Для перевізників повинні бути створені рівні умови, тому аналогічна плата буде стягуватися в Литві", пояснив Саулюс Гірдаускас, заступник міністра комунікацій і транспорту Литви.
На думку МЗС Литви, введення плати за проїзд суперечить угоді між обома країнами про двостороннє співробітництво в транспортній сфері і двосторонній угоді про міжнародне автомобільне сполучення. Вони передбачають звільнення водіїв вантажівок РФ і Литви від сплати дорожніх зборів. Водночас інші іноземні перевізники в Литві платять дорожній збір з 2005 року.
Як відомо, з 15 листопада в Росії ввели плату за проїзд федеральними трасами вантажівок, як важать більше 12 тонн. Гроші збирають через систему з назвою "Платон". Нею частково володіє наближений до Володимира Путіна Ігор Роттенберг.




















Коментарі