Колишній радянський громадянин, а нині литовський мільярдер, банкір і власник футбольних клубів Kaunas і Hearts Володимир Романов купив частину знаменитого радянського атомного підводного човна К-19. У період з 1966 по 1969 Романов служив на ній і виконував обов"язки кока.
Володимир Романов, який має статок $1,8 млрд, хоче перетворити K-19 на музей. Банків не зміг купити човен повністю, оскільки закони і міжнародні договори забороняють продавати військові судна приватним особам. Тому Романов придбав сектор човна без озброєння довжиною 9 і заввишки 11 метрів.
Відповідний договір з російським суднобудівельним заводом "Нерпа" вже підписаний. Якби К-19 ніхто не купив, то вона була б знищена, як і решта старих підводних човнів.
- Цей човен мені дуже дорогий. Я хотів врятувати його для світової історії як символ тих героїв, які запобігли третій світовій війні, - розповів Романов.
Олександр Нікішин, історик, який очолює проект реставрації, розповів, що підводний човен відновлять і доставлять до Москви. Усередині субмарини будуть виставлені експонати, що розповідають її історію, а також працюватиме клуб для підводників. За його словами, вартість проекту перевищить $1 млн.
Нагадаємо, що 4 липня 1961 року під час військових навчань "Полярний круг" на головній енергетичній установці радянського ядерного підводного човну "К-19" сталася аварія. В результаті чого від радіації загинули 8 моряків. Перед загибеллю вони запобігли вибуху атомного реактора. Аварія сталася в районі північноамериканського узбережжя. І Вашингтон міг інтерпретувати вибух як напад на США.
Події на радянській підводці лягли в основу американського фільму "К-19" за участю Харрісона Форда, пише Newsru.com.
Коментарі
1