Багато українців на Водохреще люблять занурюватись у холодні водойми. Вважається, що вода у цей день набуває цілющих властивостей, очищує тіло і душу.
Кому і як можна занурюватись у воду на Водохреще розповіли Gazeta.ua лікарі.
"Купатися можна людям, які не мають проблем зі здоров'ям. Не варто лізти у воду маленьким дітям і людям похилого віку, бо є ризик отримати переохолодження і захворіти. Не слід купатися з імунодефіцитними хворобами - СНІДом, туберкульозом, раковими захворюваннями, бо стан може погіршитися. Також не слід купатися з прогресуючими захворюваннями респіраторної системи та сечостатевої, бо ці системи чутливі до холоду. Не варто пірнати на Водохреще, у кого є шкірні захворювання", - розповідає сімейний лікар із Києва Ольга Модер.
Непідготовані люди можуть відчувати судоми, раптове підвищення тиску, також є небезпека зупинки серця, зазначає сімейний лікар із Києва Оксана Верясова:
"Якщо все ж вирішили зануритись на Водохреще, то по-перше, не варто пити алкоголь перед зануренням, ні для розігріву, ні для хоробрості. По-друге, перед зануренням потрібно побігати, поприсідати, щоб зігрітись і розігнати кров. По-трете, одразу ж після занурення переодягніться у сухий, теплий одяг і випийте гарячого чаю".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Водохреще в Києві питну воду для освячення розвозитимуть у цистернах
Крім того, важлива духовна підготовка до цього свята. Настоятель храму Української православної церкви київського патріархату Миколая Чудотворця у Черкасах Ігор Ярославський радить перед пірнанням сповідувати та причаститися.
"Не варто це робити з кимось за "компанію". Головне під час цього ритуалу це те, що людина омиває свої гріхи. Попросіть вибачення за кривду. Не робіть поганого, а лише - добрі справи".
Назвали офіційні місця для купання на Водохреще. На Водохреще на Черкащині визначили 59 офіційних місць для купання. Зануриться в ополонки на території області планують близько 25 тис. осіб.
Коментарі