Учора, 1 листопада, львів'яни поминали своїх померлих родичів. Біля Личаківського кладовища розклався майже повноцінний ринок. Люди продавали живі квіти, лампадки, вінки. За традицією в цей день потрібно запалювати свічку в пам'ять про померлих на їх могилах. Найдешевші лампадки продавали по 3 гривні. Невеликий букет хризантем коштував 5 гривень.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Личаківському цвинтарі хоронять за 20 тисяч гривень
"У цей день спеціально тікаю з роботи якнайшвидше, - розповіла львів'янка Катерина Осьмак. - На Личакові похоронені мої батьки. В інші дні не завжди є час, щоб провідати їх могили. Тому в цей день прибираю на їх гробах, ставлю квіти і палю лампадки. Беру зі собою багато лампадок, десь з десяток. Ще відвідую могили Івана Франка, Соломії Крушельницької, Ігоря Білозора, Володимира Івасюка. Вони генії нашого народу. Зробили більше для українців ніж усі наші депутати разом взяті за всі каденції Верховної ради. Тому в цей день вшановую і їх.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Бориса Возницького поховають на Личаківському цвинтарі
На Личаківському кладовищі є поховані не лише українці, а також поляки, вірмени, австрійці. Родичі чи представники общини у Львові також провідують в цей день могили своїх земляків.
"Тут є багато поховань людей вірменського походження, - розповів диякон вірменського храму Пресвятої Богородиці Армен. - Зокрема відомий архітектор Захаревіч, благодійник і меценат Торосевіч, який відкрив перший притулок у Львові для сиріт, єпископ Самуель Стефанович, передостанній католицький вірменський єпископ Ісаак Микола Ісакович. У Вірменії маємо п'ять таких днів, коли поминаємо померлих. Вони є після великих свят — Різдва, Паски, Успіння Пресвятої Богородиці, Преображення і Воздвиження Чесного Хреста. Такого дня як в Україні, 1 листопада, не має. Але ми в цей день приходимо на кладовище і запалюємо свічки на могилах наших земляків."
Коментарі