26 квітня Україна та весь світ відзначають роковини найбільшої техногенної катастрофи в історії – аварії на Чорнобильській атомній електростанції.
Чорнобиль назавжди залишиться незагоєною раною на серці країни, на серцях мільйонів людей, пише у себе на Facebook президент Петро Порошенко.
Люди мають не лише зробити все, аби ця трагедія ніколи не повторилася.
"Ми маємо винести урок з тих подій. Сучасна чорнобильська зона має стати місцем нових прогресивних технологій, територією змін", – зауважив гарант.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Бабусі не сказали, куди мене забрали. У неї від нервів випало 12 зубів" - село з-під Чорнобиля 26 років тому переїхало на Полтавщину
У ролику, зокрема, зазначається, що понад 50% території зони відчуження покривають ліси, відтак на 2/3 її площі у 2016 році указом Президенту було створено Чорнобильський радіаційно-екологічний заповідник.
Крім того підкреслюється, що з часу аварії на ЧАЕС рівень радіації знизився у 10 тисяч разів, а стало це можливим завдяки побудові спеціальних саркофагів, до спорудження яких долучилися представники понад 40 країн.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Головний ліквідатор Чорнобильської катастрофи повісився у власному кабінеті
"100 років об'єкти захищатимуть людство та надійно зберігатимуть радіоактивні відходи Чорнобильської станції та усієї України за світовими стандартами безпеки. З появою об'єктів безпеки кількість відвідувачів збільшилася у шість разів. Природа колись покинутих земель самовідроджується, і сьогодні вона зберігає унікальне різноманіття для майбутніх поколінь", – наголошується на кадрах.
У їдальні Чорнобильської АЕС, де, здебільшого, харчується персонал, можна ситно поїсти за надзвичайно низькі гроші. Салат з капусти тут можна придбати за 1,33 грн, порція картопляного пюре вартує 5,49 грн, а порція млинців зі сметаною коштує трохи більше 7 грн.
Коментарі