В Україні День матері святкують у другу неділю травня, цьогоріч 12 травня. Свято не є офіційним, тому вихідний на нього не припадає.
Діти вітають матерів словами вдячності та любові, повідомляє 24 канал.
1908-го американка з Філадельфії Анна Джервіс виступила з ініціативою вшанування матерів у пам'ять про свою матір. Та померла передчасно. Дівчина писала листи до державних установ і видатних осіб, пропонувала один день у році присвятити вшануванню матерів.
1910-го штат Вірджинія перший визнав День матері офіційним святом.
Серед української громади День матері вперше влаштував Союз українок Канади 1928-го. За рік свято відзначалося у Львові. Ініціатором урочистостей стала редактор тижневика "Жіноча доля" Олена Киселевська.
1929-го свято вперше відзначили на Тернопільщині. За 10 років радянська влада його заборонила. 10 травня 1999-го указом президента України свято Дня матері відзначають у другу неділю травня.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як пробачити своїх батьків: 6 етапів
Традиції у світі
У світі День матері відзначають в різні дні. Часто його приурочують до релігійних свят, присвячених Богородиці, – Благовіщенню, Успінню, Непорочному зачаттю, Покрові.
У США та Австралії на свято до одягу прикріплюють гвоздику. Колір квітки важливий. Той, чия мати ще жива, — використовує квітку будь-якого кольору, а білу квітку – той, чиєї матері вже немає в живих.
У Мексиці в церквах на католицьких месах обов'язково виконують особливу пісню Las mañanitas. Влаштовують святкові обіди. В Австрії в усіх ресторанах з'являється спеціальне меню для мам.
Традиції Дня матері в Україні
В Україні цього дня діти традиційно дарують квіти, цукерки, листівки, невеликі подарунки. Переважно їх роблять власноруч. Присвячують матерям вірші чи пісні.
Часто чоловіки вітають із цим світом дружин, які народили їм дитину.
День матері – особливе свято. Готуватися до нього краще заздалегідь. Щоб не забути привітати найдорожчу людину, замовте композицію з доставкою додому.
Можна віддати перевагу класичним варіантам букета або звернути увагу на модні флористичні тенденції.
Коментарі