14 травня вшановують пам'ять святої Тамари та пророка Єремії.
Сьогодні День Янгола відзначають Герасим, Єремія (Ярема), Макар, Ніна, Тамара та Юхим.
Якщо обираєте ім'я для дитини, Gazeta.ua пропонує дізнатися значення кожного з них.
Герасим - давнє християнське чоловіче ім'я, в перекладі з давньогрецької мови означає "шановний", "шанований", "старший".
Ім'я Єремія (Єрема, Ярема), скоріш за все, походить від давньоєврейського, що означає "Бог звеличить", та пов'язане з біблійним пророком Єремією. Однак, існують версії, що в слов'янських племен ім'я могло бути пов'язане з богом плодючості Ярилом. За ще однією, утім, малоймовірною, версією ім'я може мати кримськотатарське походження, де yarem означає "мій коханий/кохана".
Чоловіче ім'я Макар - скорочене від Макарій, що має грецьке походження, Макаріос дослівно означає - "блаженний, щасливий". У давньогрецькій міфології "Макаріос" - один з епітетів, даних Зевсу.
Жіноче ім'я Ніна належить до тих, чиє походження до кінця не з'ясоване. Так, за однією з версій ім'я Ніна має грузинські корені та перекладається як "цариця", а покровителькою жінок з таким іменем є Свята Ніна, яка принесла християнство до Грузії. За однією з версій, може походити від старого слов'янського слова ninati, що означає "мрійник" або "мрія".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: День Ангела 13 травня - кого сьогодні вітати
Тамара - сучасний варіант біблійного жіночого імені Фамар, що з давньоєврейського перекладається дослівно як "фінікова пальма" - еталон краси на стародавньому Близькому Сході. Цим ім'ям нарікали дівчаток в пам'ять про праматір династії Давида і через нього - Ісуса. Покровителькою жінок з цим іменем вважають грузинську царицю Тамару.
Юхим - чоловіче ім'я, народна форма канонічного давньогрецького імені Євфимій, що означає "благочестивий", "священний", "доброзичливий", "прихильний".
13 травня православна церква вшановує Тамару Велику - царицю Грузії з династії Багратіоні, канонізовану Грузинською церквою.
Також згадують святого давньоєврейського пророка Єремію, одого з чотирьох великих старозавітних пророків, що жив на 600 років раніше Різдва Христового.
Коментарі