Упродовж місяця київський голова повинен підписати проект створення єдиного центру реагування на надзвичайні події "112". Сама ж служба порятунку має з"явитися в столиці уже через рік.
За словами начальника Головного управління з надзвичайних ситуацій КМДА Віталія Пшеничного, у 2011 році працюватиме служба, в яку можна буде телефонувати через будь-яку проблему.
"Якщо зараз ви набираєте 101, 102, 103, то в 2011 році, вам треба буде запам"ятати тільки один номер - 112. Туди ж потрібно телефонувати, якщо сталася аварія в мережі "Водоканалу", "Київгазу", "Київенерго", а також, щоб викликати бригаду "Київавтодору" або служби протизсувних робіт", - сказав Пшеничний.
Причому, за його словами, рятувальники будуть зобов"язані відреагувати і на кішку, що застрягла на дереві, і на двері квартири, які захлопнулися.
Крім того, у підвалах і на горищах будинків мерія хоче встановити датчики реагування на загазованість або затоплення, сигнал яких надходитиме до консьєржа і в 112. Тривожні кнопки міліції також перетворяться в рятувальні.
Кнопки порятунку встановлять і на столичних вулицях, заправках чи аптеках, щоб кияни, ідучи по вулиці і помітивши, наприклад, пожежу, могли швидко повідомити про це диспетчеру.
Коштуватиме цей проект близько 10 мільйонів гривень.
Як відомо, щоб максимально швидко реагувати на надзвичайні події, мерія хоче придбати гелікоптери і збудувати гелікоптерні майданчики в столиці.
"Гелікоптери будуть використовувати нечасто: при великих аваріях і пожежах з великою кількістю потерпілих", - сказав Пшеничний.
Як повідомлялося раніше, КМДА також хоче створити службу, яка надаватиме екстрену медичну допомогу постраждалим в аваріях та катастрофах.
За матеріалом Сегодня
Коментарі
5