У столиці не працює кожен третій бювет. Гроші на їх ремонт і утримання збиратимуть з підприємців.
Міські бювети зараз перебувають на балансі районних адміністрацій, "Київводоканалу", і комунальних підприємств. Ремонт водяних колонок власники фінансують за залишковим принципом. З 206 київських бюветів 76 не працюють. Щоб вирішити проблему, перший заступник столичного голови Олександр Попов пропонує створити окреме комунальне підприємство, яке опікуватиметься водяними колонками в місті.
"Цій структурі треба передати усі бювети, виділити ресурси для утримання їх у належному технічному стані. Гроші можна знайти не тільки в бюджеті міста. Можна залучити бізнесові структури," - заявив чиновник сьогодні під час прес-конференції в мерії.
Приватні підприємства виступатимуть в якості спонсорів. Воду з бюветів, за словами Попова, можна буде брати безкоштовно. Це обов'язкова вимога міської влади. Чиновник вважає, що участь бізнесу в соціальному проекті з утримання бюветів буде необтяжливою. Витрати на експлуатацію колонок порівняно невеликі, а столичні бізнес-структури володіють чималими фінансовими потужностями.
Крім того, міська влада, за словами Попова, обіцяє покращити якість питної води, яку кияни отримують з водогону.
"Зараз вода відповідає усім санітарним нормам. Але в світі вимоги до якості жорсткіші. Настав час поставити питання про покращення якості води у київському водогоні," - сказав Олександр Попов.
Для цього в мерії обіцяють розробити і запровадити програму з покращення стану підземних і поверхневих джерел питної води, поліпшити технологію її очищення і підготовки, а також запровадити технології доочищення перед подачею кінцевому споживачеві.
Коментарі
1