Наукова група з Оксфорда найрозумнішими з усіх чотириногих визнала собак. У той же час кішки є практично найдурнішими серед ссавців.
У процесі еволюції у собак розвинувся більш масивний головний мозок. Завдяки йому їх інтелект можна вважати найбільш просунутим, відзначили вчені. Собаки стали такими розумними через звичку жити в колективі. Зграйні тварини взагалі змушені пристосовуватися до соціуму, тому вони і здаються більш розвиненими.
Оксфордські фахівці вивчили будову черепа і розміри головного мозку більш ніж 500 видів тварин з числа нині присутніх на Землі, а також викопних, що населяли світ останні 60 млн років. Вони заявили, що на розумові здібності впливає не абсолютний розмір мозку, а його співвідношення з загальними габаритами тіла ссавця. З'ясувалося, що найзначнішим відносним розміром можуть похвалитися кити, дельфіни, примати, коні, верблюди і собаки. При цьому найгірші показники демонструють носороги, олені, тигри і домашні кішки.
"Дивно, але тривалий контакт з людиною не зробив домашніх тварин розумнішими. Інтелект багатьох диких ссавців розвинений краще, ніж у більшості кішок", - розповів співавтор дослідження, професор Робін Данбар.
Собаки завжди були більш соціальними тваринами. А природу кішок не змінює навіть спілкування з людьми, вони одинаки.
При цьому що кішки, які живуть в одному будинку з собаками, переймають риси поведінки своїх більш розумних побратимів. У той же час, нічого не відомо про те, що собаки навчаються яких-небудь навичок у кішок, констатувала ініціатор дослідження, доктор Сюзанна Шульц.
Коментарі
11