Білого песика Фореста знайшли у серпні побитим на одному з київських дворів. Господиня собаки, директор Інституту розвитку психоаналізу 50-річна Людмила Ускова розповідає, що тваринка була вся побита, з роздробленими кісточками задніх лапок, вибитими зубами, мала температуру 40 градусів і сліди від глибоких подряпин.
"Його думали усипити. Але ветеринар сказав, що можна врятувати. У нього пару зубів лишилося в роті, лікарі подивилися і дали йому сім років. Бо вік тварин по зубах визначають. Попередні господарі два місяці його лікували, заплатили за операції три тисячі гривень. Однак за 5 місяців він сильно виріс, поводиться, як цуценя. Гадаємо, що ще зовсім малий. Каші йому варимо: крупа, овочі, курка, це все в пропорціях. Кісточки не даємо. Не здивуюся, якщо він виросте розміром з лабрадора", - сказала Ускова.
Фореста Людмила забрала до себе два тижні тому — знайшла інформацію про нього на сайті Молодіжної ліги захисту тварин. У попередніх господарів були ще дві собаки, тому вони шукали нового господаря.
"Все могло статися — або люди побили, або потрапив під машину, - розповідає Людмила. - Лапки зрослися не дуже правильно, тому він накульгує, але вчора з порога залетів до дочки на ліжко. На місці шрамів шерсть не росте. Лагідний, як кіт. Нас попередили, що він глухий. Але ми запідозрили, що й недобачає. Раз приходимо — тиша, ніхто нас не зустрічає. Форест лежить біля ванни з заплющеними очима. Кличемо його, він не відповідає, вмикаємо світло — він і на світло не реагує. Потім відкрив очі, подивився. Все добре", - розповіла господиня.
У пошуках домашнього улюбленця Людмила відвідувала притулок для тварин у Бородянці. Розповідає, умови утримання тварин там жахливі.
"Клітки два на два метри, у них багато собак, які виють і скавулять, поруч миска з чимось незрозумілим. Багато кліток стоять на вулиці. У Бородянці багато собак, яких раніше виловлювали за допомогою снодійного — дітеліну. Якщо протягом десяти днів собаку ніхто не забирав, то її знищували. Зараз ніби-то відловлюють собак лише в разі, якщо хтось пише заяву. Наприклад, начальник жеку чи двірник. Але в процесі шприцювання багато собак гине. Там дуже великі дози снодійного, препарат шкідливий для тварин, і вони часто не виживають", - додала вона.
Нагадаємо, з наближенням Євро-2012 в Україну приїхали німецькі й австрійські ветеринари, які допомагатимуть гуманними методами відловлювати і лікувати собак.
Коментарі
16