У грудні виповнюється рік, як Олександр Чуб із міста Ніжин Чернігівської області вирушив у велоподорож Америкою. Кореспонденту Gazeta.ua він розповів, як опинився у Штатах та як подолав 10 тис. км. із титановою пластиною у нозі.
"Я педагог за освітою, - говорить Олександр. - До початку війни працював моряком. Коли на Майдані була революція, моє судно перебувало далеко за межами України. Повернувся додому влітку 2014-го. Тоді вирішив, що маю йти в АТО. Шукав близький по духу військовий підрозділ. Вирушив добровольцем у ДУК "Правий Сектор". Коли їхав на війну, то батькам казав, що в Одесі працюю".
У складі 5-го батальйону Олександр обороняв Донецький аеропорт. 5 жовтня 2014 року під час штурму отримав поранення ноги.
"Хотів себе добивати, щоби не стати комусь тягарем, - згадує чоловік. - Відкритий перелом гомілки не піддавався швидкому лікуванню: були ускладнення, кістка не зросталася правильно. Про кіборгів, які захищали аеропорт, тоді зняли документальний фільм "Добровольці Божої чоти". Режисери Леонід Кантер та Іван Ясній у лікарні записали мої спогади про власне поранення і про те, як загинув на руках побратим, із яким переносили 300-го".
На прем'єру фільму 31 січня 2015 року Олександр Чуб прийшов на милицях. У квітні кіборгу зробили операцію.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Тарас Колодій провів у полоні 697 діб
"Мені пересклали кістку і вставили титанову пластину. Щоб тренувати ногу, сів на велосипед. У грудні 2015 року знімальну групу запросили на показ фільму "Добровольці" на кінофестиваль у США. Я як один із учасників відзнятої картини теж полетів до Америки, - розповідає мандрівник. - Коли сідав у Борисполі в літак, подумав, що вже зима починається. Я вже ніби ходжу, але не встиг покататися на велосипеді, який подарували друзі. Вирішив, що хоч в Америці покатаюсь. Під час туру радився, як краще організувати мандрівку".
Олександр Чуб поїхав по Штатах сам показувати кіно на запрошення громад.
"Перші покази мали у Маямі і Кі-Весті. Хотів стартувати з Лос-Анжелеса, але потім показ у Флориді спланувався, тому почав мандри звідти. За 3,5 місяці подорожі були і сніг, і сонце. З Денвера до Фінікса два тижні добирався через гори, каньйонами покрутився. Ще проїхав Коралові острови. У Темпі з алігаторами в болотах спілкувався. Різдво зустрів в Орландо. У Техасі чи не найменший рівень злочинності. Зрозумів, що там люди спокійні і доброзичливі, бо до зубів озброєні. Це підтвердження того, що зброю треба легалізувати в Україні", - говорить Олександр Чуб.
Після повернення в Україну сплавлявся по Десні. На сплав із Батурина до Києва пішло два тижні.
"Хочу розвивати велотуризм в Україні. Проходжу курси реабілітації військових, щоби потім допомагати іншим повернутися в мирне життя", - каже Олександр Чуб.
Коментарі
1