Основна мета приїзду Північноатлантичної ради НАТО в Україну - поглиблення діалогу з новою українською владою.
Заявив про це голова представництва НАТО в Україні Александер Вінніков під час виступу на дискусійній панелі "Україна-НАТО: що на столі переговорів?", повідомляє УНІАН.
"Головна мета візиту полягатиме у надсиланні твердого сигналу підтримки для суверенітету та територіальної цілісності України. Із особливою увагою на Чорному морі та у підтримці процесу реформ", – сказав Вінніков.
За словами голови представництва, позитивний діалог із українською владою Альянс уже встановив. Нині у планах цей діалог розвивати.
"Ми прагнутимемо поглибити його з новим президентом України, новим урядом і, звичайно, новим парламентом", – заявив Вінніков.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Військові НАТО таємно відпрацьовують використання ядерної зброї
Під час візиту в Україну Північноатлантична рада НАТО спершу відвідає Одесу. Там відбудуться спільні заходи з Військово-морськими силами України та Національним університетом "Одеська морська академія". Крім того, за планом, в одеський порт має зайти група кораблів Альянсу. Як відзначив Вінніков, це стане сигналом підтримки для територіальної України та її навігаційних прав у територіальних водах.
У межах візиту відбудеться також офіційна сесія комісії Україна-НАТО за участі президента України Володимира Зеленського. Головною темою цієї сесії буде стан реалізації реформ в Україні.
"Члени НАТО й Україна підведуть підсумки втілення комплексного пакету допомоги", – відзначив Вінніков.
Одним із головних питань порядку денного буде ситуація з безпекою на Донбасі та в окупованому Криму.
Окремо Північноатлантична рада НАТО в Україні проведе зустрічі з представниками громадянського суспільства щодо низки питань, зокрема щодо безпеки, ситуації з кримськими татарами в Криму та гендерної рівності в секторі оборони.
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг закликав країни-члени Альянсу більше допомагати Україні. Заявив також про підтримку прагнення України до подальшої євроатлантичної інтеграції.
Коментарі