Українка Олена Алєксєєнко із чоловіком живе у Стокгольмі. Каже, що у Швеції її дуже здивували магазини вживаних речей. Тут можна купити не лише одяг, а й диван, чи лампу або картину на стіну.
"Дивно, але якщо потрібен ексклюзив, треба йти в секонд хенд. Нічого спільного з українськими магазинами вони не мають. Це дуже стильні приміщення, які найчастіше знаходяться у великих торгових центрах. Обставлені вони зі смаком і не мають характерного їдкого запаху. Знайти тут можна і посуд і побутову техніку і картини. Я останнім часом шукаю тут чавунну сковорідку, таку, щоб добре важка була, як колись у дитинстві. Можна знайти цікаві шафи чи навіть ліжко і величезна колекція різноманітних тарілок, кружок, бокалів", - розповідає Олена.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Безкоштовні фрукти і каструлі на вагу – що дивує в польських супермаркетах
У шведів є традиція ходити в секонд хенди. Так вони турбуються про навколишнє середовище. Шведи вважають, що якщо кожен буде щорічно купувати на 1 кг одягу менше, то зможуть заощадити 8100 літрів води на людину.
"Мені подобається ходити в такі магазини через їх оформлення. Кожен наступний буде відрізнятись від попереднього по стилю і наповненню. Часто беру речі, які не планувала купувати. Наприклад, фондюшниця чи якийсь посуд", - додає українка.
Блогер Юлія Бондарчук, яка з родиною живе у Фінляндії, показала, як виглядають місцеві магазини секондхенд. Тут можна орендувати місце для продажу власних речей. Ціни на речі встановлюють самі господарі. Вони фіксуються у продавця і кожен тиждень видається сума, на яку вдалося продати товар. ⠀
Коментарі